Įtaigiai, gyvai ir trumpai – būtent taip lakoniškos kalbos meistras Markas Galeotti papasakoja visą epinę Rusijos istoriją, dvylika jos gyvavimo amžių – nuo Rusios iki karingos šių dienų Rusijos Federacijos. Ir ši istorija, pačių rusų daugybę sykių perrašyta, padeda suprasti šiandieninius jos veiksmus bei galimą ateitį. Šalis, neturinti natūralių sienų, vienos etninės grupės, vienos religijos ir tikros vienijančios tapatybės, mitologizavo savo praeitį, kad suvienytų žmones, pateisintų savo karinius sprendimus ir parodytų stiprybę pašaliečiams.
Knygos autorius skaitytojus nukelia už mitų į pačią Rusijos istorijos esmę ir apžvelgia svarbiausius jos kūrimosi momentus bei šią šalį viena ar kita kryptimi sukusias asmenybes – pradedant variagų kunigaikščiu Riuriku ir baigiant Putinu. Šios žavios, keistos, didingos, nepakenčiamos ir kruvinos šalies istorija nagrinėjama prieš akis turint du tarpusavyje susijusius klausimus: kaip vienas kitą keitę išoriniai veiksniai formavo Rusiją ir kaip rusai, pasitelkdami daugybę patogių kultūrinių aiškinimų, aprašydami ir perrašydami savo praeitį tam, kad suprastų savo dabartį bei mėgintų paveikti ateitį, su tuo susitaikė.
Rusai – palimpsestinė tauta. O palimpsestas – tai pergamentas, panaudotas rašyti ant viršaus antrą sykį. Nepatinka senoji – nutrini ir parašai naują istoriją. Būtent taip Rusija elgiasi tiek su savo šalies istorija, tiek su tauta.
M. Galeotti – knygų „Vory. Rusijos supermafija" ir „Rusijos politinis karas. Peržengiant hibridinio karo ribas" autorius (abi išverstos į lietuvių k.).