The Washington Post, The Economist ir Publishers Weekly „Juodžemį" išrinko viena geriausių 2015-ųjų knygų.
„Juodžemis" — objektyvus ir nešališkas žvilgsnis į Holokaustą, vieną iš baisiausių tragedijų, kurią XX a. išgyveno Europa, įskaitant ir Lietuvą. Šio išsamaus ir nuodugnaus tyrimo autorius — Jeilio universiteto profesorius Timothy Snyderis, pasaulinio garso mokslininkas, daugiausia besigilinantis į opiausias ir jautriausias Europos istorijos temas. Tarp jų — ir Lietuvos istorijos, ypač praėjusio amžiaus, bene labiausiai apraizgytos politinėmis ir ideologinėmis vietinių istorikų interpretacijomis, įvairiais propagandiniais mitais, neretai — klastotėmis. Todėl blaivus, išankstinių nusistatymų ir šališkų interesų nepaveiktas požiūris į problemiškiausius, skaudžiausius mūsų istorijos taškus, konkrečiu atveju — žydų persekiojimo ir naikinimo prielaidas, aplinkybes ir eigą Lietuvoje, mums yra itin svarbus.
Įspūdingoje išnaikinimo ir išgyvenimo istorijoje „JUODŽEMIS“ Timothy Snyderis pristato naują didžiųjų dvidešimto amžiaus baisybių aiškinimą bei atskleidžia grėsmes, su kuriomis mes galime susidurti dvidešimt pirmajame. Paremtas naujais šaltiniais iš Rytų Europos ir Holokaustą išgyvenusių žydų liudijimais, „Juodžemis" aprašo masines žydų žudynes kaip įvykį, kuris tebėra mums artimas ir labiau suvokiamas, nei mes norėtume manyti, ir todėl dar labiau bauginantis.
Holokaustas prasidėjo tamsioje, tačiau prieinamoje vietoje, Hitlerio galvoje, su mintimi, kad žydų likvidavimas atkurtų pusiausvyrą planetoje ir leistų vokiečiams užkariauti išteklius, kurių jiems desperatiškai reikėjo. Tokią pasaulėžiūrą būtų galima įgyvendinti tik tuo atveju, jei Vokietija sunaikintų kitas valstybes, tad Hitlerio tikslas buvo kolonijinis karas pačioje Europoje. Bevalstybėse zonose žuvo beveik visi žydai. Kai kurie žmonės, nedaugelis teisiųjų, jiems padėjo be jokios institucijų paramos. Didelė naujų tyrinėjimų dalis šioje knygoje yra skirta šiems nepaprastiems individams suprasti. Beveik neįveikiamos kliūtys, su kuriomis jie susidūrė, tik patvirtina valstybių naikinimo ir ekologinės panikos keliamus pavojus. Šių vyrų ir moterų pavyzdžiu turėtų būti sekama, tačiau panašiomis aplinkybėmis taip darytų tik nedaugelis mūsų.
Pro pirštus žiūrėdami į Holokausto pamokas, reziumuoja Snyderis, mes neteisingai supratome modernybę ir pastatėme ateitį į pavojų. Didėjantį susirūpinimą dėl maisto ir vandens lydi ideologiniai iššūkiai pasaulinei tvarkai, todėl dvidešimt pirmo amžiaus pradžia vis labiau ima panėšėti į dvidešimto pradžią. Mūsų pasaulis yra arčiau Hitlerio pasaulio, nei mes norėtume pripažinti, ir norėdami jį išgelbėti turime pamatyti Holokaustą tokį, koks jis buvo — ir save tokius, kokie esame.
Novatoriškas, patikimas ir visiškai įtraukiantis „Juodžemis" parodo Holokaustą, kuris yra ne tik istorija, bet taip pat ir perspėjimas.